Ploty Ploty Betafence RO Žogi Betafence HU Tvoros Aiad Betafence EE

Saules paneļu parki ar Betafence žogiem

Trīs kilometru garumā Nylofor 3-M žogi saules parkos Vācijā

Saules paneļiem nepieciešams augsts aizsardzības līmenis

Saules paneļu fermas ir joprojām strauji augoša zaļā biznesa un enerģijas ražošanas niša. Vairumā gadījumu uzstādīšanas cena ir ļoti augsta, tādēļ tos ir nepieciešams aizsargāt pret dažāda veida problēmām, kas var rasties cilvēku ietekmes rezultātā. Lielo teritoriju dēļ nožogojumam ir jāatbilst vēl vienai prasībai – tam ir jābūt labai cenas/garuma attiecībai, jo nožogojot pēc iespējas lielākas teritorijas strauji aug kapitālieguldījumi.

Mesendes saules paneļu fermas

Projekts tika pabeigts 2013. gadā, Mesendes saules paneļu ferma ir izvietota divās nogāzēs pie A46 lielceļa, netālu no tilta pie Vennemanes aizas. Fermā izvietoti vismaz 21000 fotovoltu paneļi, ar maksimālo aktīvo jaudu 5.3 MW. Ferma nožogota ar Nylofor 3-M tipa paneļiem. Paneļu platums ir 3 metri (parasti žoga platums 2.5 metri). Tieši šī iemesla dēļ tika ietaupīts stabu skaits un tika panākta kopējā projekta investīciju ekonomija – 20%. Paneļiem ir trīs dimensijās liektas stieples ar divkāršo stiegrojumu, kas nodrošina papildu izturību. Pateicoties E-LOX stabiem žogu bija iespējams aprīkot ar dzeloņdrātu aizsardzību divās kārtās. Žogā tika izvietoti trīs divu vērtņu vārti 2 metru platumā un 2 metru augstumā. Kopumā tika uzstādīs žogs ar garumu 1560 metri un žoga augstums bija 2 metri.

Ekonomiski pamatota žoga izveide saules paneļu fermai Berlingsenā

Samērā līdzīga nožogojuma sistēma tika uzstādīta 20 kilometru tālāk, citam saules paneļu parkam Mohnesē, Berlingsenā. Pašstāvošā viss žogs tika uzstādīts uz veca atkritumu poligona ar kopējo izmantojamo platību 20000 kvadrātmetri. Kopējā saules paneļu jauda šajā objektā ir 2.7 megavati. Pirmajā kārtā 2011. gadā tika uzstādīti Nylofor 3-M paneļi 1500 metru garumā; otrajā konstrukcijas kārtā 2012. gadā tika uzstādīti papildus 450 metri. Projekts tika dalīts divās kārtās, lai nodrošinātu veiksmīgu tā izpildi un atbilstoši piesaistītu finansējumu. Arī šeit tika izmantoti E-LOX stabi, kas lieliski strādā žogu izvietojot slīpās nogāzēs. Nožogojumā tika uzstādīti arī daži divviru vārti 4m platumā, lai nodrošinātu veiksmīgu tehnikas kustību un paneļu apkopes.

Lejupielādēt katalogus

Žogu katalogi priekš AutoCAD 3D

Faili ir dažādās mapēs, atkarībā no to pielietojuma jomas.