Ploty Ploty Betafence RO Žogi Betafence HU Tvoros Aiad Betafence EE

Pilsētvides dizaina elementi – gabioni

Apdzīvotās vietās gabionu konstrukcijas lieliski palīdz atsvaidzināt vidi un tos var izmantot arī kā funkcionālus vides elementus – kā krēslus, vai apgaismojuma sistēmas.

Kad gabioni tika lietoti tikai to sākotnējai funkcijai – izturības paaugstināšanai zemes darbos, tos pildīja ar vietējas izcelsmes elementiem. Ar akmeņiem pildītiem gabioniem ir labas skaņas izolācijas īpašības, kas atļauj tos izvietot gar ielām, tādējādi slāpējot skaņu. Papildu tam gabioniem ir ļoti liela termiskā masa, kas uzkrāj siltumu pa dienu un atdod naktī – gudri novietojot tos šāda konstrukcija var samazināt enerģijas daudzumu, kas nepieciešams ēkas dzesēšanai vasarā, bet apkurei ziemā.

Šobrīd gabionus pilda ar ļoti dažādiem materiāliem gan no tuvākās objekta apkārtnes, gan eksotiskākiem. Gabionos iespējams iepildīt jebkuru materiālu, ja vien tas nav mazāks par tā acīm. Pildīšanai var izmantot pilnīgi jebkuru akmens tipu, kas iztur vietējos laikapstākļus. Pateicoties šai izvēles brīvībai gabioni plaši izmantoti pilsētās. Gabioni lieliski iederas jebkurā pilsētas ainavā vai vietā, tikai jāatrod atbilstošs pildījums.

Lejupielādēt katalogus

Žogu katalogi priekš AutoCAD 3D

Faili ir dažādās mapēs, atkarībā no to pielietojuma jomas.