Ploty Ploty Betafence RO Žogi Betafence HU Tvoros Aiad Betafence EE

Gabions pilsētvides arhitektūrā

gabion_bazantaria_dsc_5904_800x600

Izturīgs, drošs un estētisks. Gabions ir ideāls kā pievilcīgs pilsētvides arhitektūras elements.

Gabions, tērauda grozi pildīti ar klinšu materiāliem, jau sen tiek izmantotas kā saturošas sienas, lai novērstu zemes nogruvumus. Tomēr tie arvien vairāk un vairāk ir iecienīti arhitektu vidū, kas projektē pilsētvidi. Giboni iegūst savu lietojamību savas unikālās konstrukcijas dēļ, kas ļauj to plaši pielietot.

Pamatīga konstrukcija

Gabionu mugurkauls ir Betafence ražotie tērauda grozi kas pārklāti ar Zincalu pārklājumu un papildus var būt pārklāti ar poliestera slāni. Šī tehnika garantē konstrukcijas produktiem līdz pat 120 gadu ilgu kalpošanas laiku mērenā vidē.

Tīkli ir ar spirālēm pievienoti malām un tad piepildīts ar visa veida pildījumiem: akmens, klinšu gabaliem, koks vai pārstrādāts stikls. Tāpēc giboni var būt ekoloģiski.

Plašs pielietojums

Šāda konstrukcija Gibonus padara par ideālu dažādu veidu investīcijām. Cziffra treniņu parkā, kas atrodas Budapeštā, tie tiek izmantoti kā soliņi sēdēšanai. Arhitekti nolēma tos izmantot, jo tie ir ļoti izturīgi un eleganti. Kas vairāk, tie ir novietoti pa visu parku tādējādi veidojot sava veida žogu, kas garantē komfortu parka apmeklētājiem.

Tajā pašā pilsētā gabioni iežogo spēļu laukumu, lai nodrošinātu drošību bērniem kas tur spēlējas un radītu psiholoģisko komfortu viņu vecākiem, kas nu zina, ka viņu atvases vairs nevar izskriet uz ielas. Papildus priekšrocība gabioniem, kas te novietoti ir to skaņu izolējošās īpašības.

Gabioni tika izmantoti lai radītu pievilcīgu Niedobvzuces pilsētas zīmi, kas izceļ vietējo kultūras centru. Tas parāda, ka tiem nav jāveido regulārus taisnstūrus, bet tie var būt daļa no patiesi radošām konstrukcijām, piemēram, burtiem.

JuraParkā Krasiejovā gabioni ir izmantoti lai aizsargātu pret zemes nogruvumiem šajā vietā. Šī ir gabionu primārais uzdevums.

Perfekti pieskaņots

Gabionu popularitāte ir iegūta ne tikai to izturīgās konstrukcijas dēļ, bet arī saderība ar moderno industriālo stilu. Pateicoties to iespējai piepildīt tos ar dažādiem materiāliem, tie viegli pielāgojas jebkurai apkārtnei.

Papildus priekšrocības

Šeit ir vēl vairākas priekšrocības šim risinājumam. Gabioniem ir skaņas un siltuma izolācijas īpašības. Līdz ar to tie var kalpot kā akustiskie ekrāni vai ēku sienas. Nekas nekavē to apstādīšanu ar vīteņaugiem, lai tie izskatās pievilcīgāki un tuvāki dabai.

Gabioni tāpat tiek izmantoti dārzu arhitektūrā. Tos var izmantot lai veidotu puķu podus, ziedu konstrukcijas, solus, galdus un pat veidotu labirintus.

Avots: http://www.betafence.lv/iedvesma/474-gabions-pilsetvides-arhitektura

 

Lejupielādēt katalogus

Žogu katalogi priekš AutoCAD 3D

Faili ir dažādās mapēs, atkarībā no to pielietojuma jomas.